Кубица во трка со времето да се врати на патеките на Ф1

Полјакот поради тешката сообраќајка во 2011 година, се повлече од Формула 1, но цели кон повторно седнување зад воланот, дури и да не биде во Формула 1.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *