Трампа во Ф1: Раиконен ќе вози за Заубер, младиот Леклер нов партнер на Фетел

Искусниот Финец одлучи да го напушти Ферари, следната сезона ќе се врати во тимот каде што ја започна кариерата во Формула 1

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *