Бонусот на Sport Life прави ‘ршум – Мајсторски погоди 20 пара и си подигна 400 илјади денари (Фото)

Бонусот што го нуди Sport Life на одиграните несистемски тикети е вистински хит за обложувачите и умешно го користат за огромни добивки.

По неверојатниот тикет уплатен само за 20 денари што на обложувач во Sport Life му донесе фантастична сума од 2,5 милиони денари, од кои речиси половина, или 1,1 милион денари беа од бонус, има уште еден феноменален тикет викендов.

Овојпат уплатата е 150 денари, погодени се 20 пара, сите типувани со конечен исход и вкупната нето-добивка е 396.161 денари.

И тука бонусот на Sport Life одигра голема улога и донесе над половина од вкупната добивка, или точно 219.460 денари.

Почетокот на тикетот е многу интересен и на единствениот меч што е одигран во петокот, обложувачот одиграл во живо на дуелот меѓу Штутгарт и Борусија Дортмунд. Уплатено е само две минути по почетокот на мечот при резултат 0:0, а двојката е погодена за добар старт, со конечен резултат 1:2.

За ваков долг тикет со 20 пара секогаш треба и малку среќа, а фортуната беше расположена на дуелите меѓу Севилја и Гранада, каде што домаќините победија со 4:2, со два гола во судиското продолжение и на големото англиско дерби што е погодено со Х2, а Ливерпул двапати израмнуваше против Манчестер сити.

Драма имаше и на мечот Леванте – Барселона, а ја реши Лук де Јонг во 92-рата минута за победа на гостите од 2:3.

Се мачеше и Баерн против Аугсбург, но победи со 1:0, потоа и Рома помогна за добивка со пресврт, со два гола во последните десетина минути против Салернитана, пресврт направи и Ајакс со Спарта Ротердам, па добивката од околу 6.500 евра нето е уште послатка.