Tикет за 30 денари што носи 1.500 евра долго се памети – Половина час чекаше да не паѓаат голови, па се радуваше на добивка со погодок во 95-тата минута (Фото)

Двајца обложувачи со одлични стратегии и сосема различни игри имаат топ-добивки во Sport Life на несистемски тикети уплатени во Скопската чаршија и во Нов Дојран.

ЗА 30-КА СО ЛУД ТИКЕТ СИ ЗАРАБОТИ 100 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ

Ретко се гледаат добитни тикети со игра што комбинира време на прв постигнат гол и погоден конечен исход, а токму со таква комбинација обложувач со уплатен тикет од 30 денари во Скопската чаршија си заработи 107.570 денари во бруто-износ, или со одбиен данок од 15 отсто нето-износ од околу 1.500 евра.

Сите шест натпревари се од англиските лиги и се играа вчера и на сите комбинацијата е да се погоди конечниот исход и првиот гол да падне по 30-тата минута.

Најдраматично беше на дуелот од Лига 1 во Англија меѓу Бартон и Милтон Кејс, каде што се чекаше двојката до последните моменти.

Гостите постигнаа гол за победа во 95-тата минута за погоден комбиниран тип 2&30+минута.

Како порачан беше и пресвртот што го направи Даг и Ред во Националната лига на Англија, а тука првиот гол го даде Вејмут во 38-мата минута, па гостите со два гола во второто полувреме победија со 2:1 за уште една погодена 2&30+минута.

Коефициентите во Sport Life се одлични, на добитниот тикет се движат од 2,90 до 5,25, а вкупната квота е неверојатно висока и изнесува 3.586, што му донесе топ-добивка на обложувачот со мудра стратегија и избор на игра.

СЕДУМКАТА ВО НОВ ДОЈРАН НОСИ 44 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ

Со 7 натпревари, сите одиграни со две многу популарни игри во Sport Life, од 1-2, односно од 1-3 гола во двете полувремиња, или 1-2I&1-2II и 1-3I&1-3II има и топ-добивка од 44.113 денари на тикет во Нов Дојран.

Натпреварите се погодени како под конец и нето-добивката со уплата од 150 денари изнесува 600 евра.

Единствено неизвесност имаше во Северна Ирска, на мечот меѓу Гленавон и Дуганон. Заврши со победа на домаќините од 3:1, во првото полувреме беше 0:1, а одиграна е играта 1-3I&1-3II.

Последниот трет гол во второто полувреме беше постигнат во 88-мата минута, па постоше ризик до крајот на регуларните 90 минути, плус судиското продолжение, со уште еден погодок тикетот да не биде добитен.

За среќа на обложувачот што ја уплати добитната седмица во Нов Дојран, тоа не се случи, па убаво си го пополни буџетот со добивка од 600 евра.