Федерер го надмина Иванишевиќ, го доби тениското „Ел Класико“ и ќе игра финале на Вимблдон

Тенисерите кои заедно имаат 70 години, одиграа уште една класика, слична на нивниот двобој пред 11 години.

Слични вести...