Франција ја закова Данска на дното, Црна Гора се врати во игра за полуфинале на ЕП

Домаќинот на Европското првенство, Франција, ја декласираше Данска со 29:23, а Црногорките ги освоија првите бодови во втората фаза по групи.

Слични вести...