Френки замина за Торино, растат шансите на Ајакс за нов подвиг во ЛШ

Повредата на Де Јонг не е сериозна и тој речиси сигурно ќе игра за холандскиот гигант против Јувентус утре, во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Слични вести...