Фудбалер договори трансфер, па беше отруен, а главен осомничен за убиството е негов братучед!

Фудбалерот од Брегот на Слонова Коска, Усу Конан, бил пронајден мртов, а полицијата се сомнева дека виновен за смртта на фудбалерот е негов братучед, со кого биле заедно во бар. Братучедот најверојатно ставил отров во виното што го пиел Конан.

Конан, кој имал 33 години и бил напаѓач, дента договорил трансфер во клуб од Виетнам. Тој во кариерата има играно за клубови како Ал-Ахли, Газијантепспор, ХЈК Хелсинки и Лозана, а последен ангажман му бил во второлигаш од Саудиска Арабија.

- Оглас -

Најнови вести