Каков гол-мајстор имаат Фарските острови – Има 21 година, до 21-та минута постигна четири гола (Видео)

Младиот репрезентативец на Фарските острови, Адријан Јустинусен се распука за ХБ Торшавн на гостувањето кај Аргир и во интервал од само 13 минути постигна неверојатни четири гола.

Напаѓачот кој има 21 година почна со головите во осмата минута и го заврши блиц-кригот во 21. минута, период во кој Торшавн постигна вкупно пет гола и на крајот и победи со 5:0.

Првиот погодок го постигна Осур Далбуд, а потоа на сцена стапи Јустинусен. Лани 21-годишниот младински репрезентативец на Фарските острови беше трет најдобар стрелец во Првата лига со 16 голови.

Сега по три одиграни кола веќе стаса до шестката и е прв стрелец во домашното првенство. Јустинусен беше во составот на младата репрезентација на Фарски острови што настапи во Скопје против Македонија, лани во септември, но не доби шанса да игра, а избраниците на Боби Милевски ги декласираа гостите со 7:1.