Пелистер се бори за мајсторка, МЗТ Скопје оди на титула, а Sport Life нуди топ-игри за четвртиот меч во финалето (Фото)

Вечерва од 18.30 часот на ред е четвртиот меч од финалната серија за титулата во македонското првенство, а може да биде познат и новиот првак, стар ако МЗТ Скопје го победи Пелистер во Битола.

Аеродромци водат со 2:1 во серијата до три победи за титула, а вечерва имаат шанса да го одбранат насловот од лани.

Пелистер има поинаков план, повторно да победи на свој терен и да се избори за петти и последен меч во финалето, или за популарна мајсторка што бисе играла во Скопје.

Sport Life има топ-понуда од вкупно 67 игри за четвртиот меч во финалната серија за титулата, а можете да играте на конечен исход, полувреме-крај, вкупен број на поени на мечот, како ќе заврши првото полувреме, број на поени во секоја четвртина, вкупно поени на двата тима, конечен исход со хендикепи и уште многу други игри.