Пеналите ги протнаа Американките во четвртфинале на Мундијалот

Со два прецизни удари од белата точка на Меган Рапино САД ја победија Шпанија со 2:1 и се во октетот најдобри на женскиот Мундијал

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *