Премиер лигата воведува промена: Ако две екипи имаат еднаков број бодови, шампионот нема да се одлучува по гол-разликата

Малку фалеше Манчестер сити и Ливерпул на крајот од минатата сезона да имаат еднаков број бодови.

Слични вести...