Разладување со уметничко лизгање и стриптиз на мраз (Видео)

Руската лизгачка Елизавета Туктамишева, публиката ја плени со интересни перформанси на гала вечери во уметничко лизгање, а од останатите ја издвојува тоа што има и елементи на стриптиз.

Кореограф на точката во која 22-годишната Елизавета додека лизга, уфрла примеси на стриптиз, е познатиот лизгач Илја Авербух. Таа се претстави во улога на стјуардеса додека трае песната „Токсик” од Бритни Спирс. Самата Елизавета призна дека ништо против да ја нарекуваат секс-симбол на руското уметничко лизгање. Лиза, како што нагалено ја викаат Туктамишева, е светска шампионка, и освојувачка на европскиот шампионат од 2015 година.

- Оглас -

Најнови вести