Стојковиќ останува селектор на Србија до 2026 година

Иако уште не е официјално објавено, Фудбалскиот сојуз на Србија и селекторот Драган Стојковиќ се договориле за продолжување на соработката до крајот на Мундијалот во 2026 година, а потписот ќе дојде за некој ден.

Ова значи дека што и да направат Србите на претстојното Европско првенство во Германија во јуни и јули, популарниот Пикси ќе остане на кормилото барем уште две години.

Досега Стојковиќ има биланс од 21 победа, 9 порази и 7 нерешени резултати. Тој е првиот што ја однел репрезентацијата на Србија под ова име и на Светско и на Европско првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести