Талески го чекавме долго, со прекрасна бомба најави дека ќе биде голем адут на Македонија (Видео)

Филип Талески го постигна првиот гол за Македонија на Европското првенство, а тоа го стори со стил против Словенците во премиерниот меч за нас во Дебрецин.

Бекот на нашата репрезентација се вивна високо во воздух и упати неодбранлив проектил во мрежата на нашиот прв ривал во фазата по групи.

https://twitter.com/EHFEURO/status/1481677206803910656?s=20

По првото полувреме Словенија води со 13:10.

 

- Оглас -

Најнови вести