Манчестер сити би се борел за опстанок ако се гледа посетеноста на стадионите во Англија!

Актуелниот англиски првак Манчестер сити добива сѐ пореални шанси дека може да го одбрани тронот во Премиер лигата. Граѓаните сега се само четири бода зад лидерот Арсенал, но имаат и еден меч помалку, што значи таа негатива може да биде намалена на само еден бод. Сити веќе неколку години доминира во Англија, клубот освојува трофеи, … Продолжи со читање Манчестер сити би се борел за опстанок ако се гледа посетеноста на стадионите во Англија!