Проработе португалската врска: Маестрална асистенција на Бруно, Роналдо стрела во мечот во кој израмни рекорд на Касилјас (видео)

817 Манчестер јунајтед само по 13 минути игра, дојде до водство на гостувањето кај Јанг бојс благодарение на португалската врска меѓу Бруно Фернандес и Кристијано Роналдо. Плејмејкерот на Ѓаволите со одлично додавање со надворешно … Продолжи со читање Проработе португалската врска: Маестрална асистенција на Бруно, Роналдо стрела во мечот во кој израмни рекорд на Касилјас (видео)