Ноле е најдобар, на ниво е на Џордан и Али

Некогашниот шведски тенисер Мац Виландер вели дека Ѓоковиќ е меѓу најдобрите спортисти во историјата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *