Парагвај и Еквадор немаат шанси за триумф на гостувања каде што не победиле од минатиот век

Традицијата треба да се почитува, а вели дека Парагвај чека полн погодок од 1973 година на највисокото место каде што се игра фудбал, додека Еквадорците се уште полоши и без триумф од 1965 на гости кај денешниот ривал.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *