Два НБА-меча, а понудата е „лудница“: Колку поени, колку асистенции, но и колку тројки ќе постигнат кошаркарите вечерва

Во НБА-плејофот ноќеска се играат два меча, но понудата во Sport Life  е неверојатно богата. Мајами и Феникс на свој терен ги имаат фаворитските улоги во дуелите со Филаделфија и Далас. Мајами и Феникс веќе имаат предност од 1:0 во победи и сега ако успеат да слават, ќе бидат на половина пат од место во конференциските финалиња.

Освен над 160 игри за овие два меча, може да одиграте и на учиноците на кошаркарите кои вечерва треба да бидат на паркетот. Во понудата на Sport Life може да одиграте на бројот на постигнати поени на дури 20-мина играчи, а истиот број на играчи го има и во понудата за остварени скокови.

КОЈ КОЛКУ ТРОЈКИ ЌЕ ПОГОДИ?

Една од стандардните понуди е и за бројот на асистенции кои ќе ги направат кошаркарите, а овојпат има 18-мина играчи како дел од оваа понуда. Интересно ќе биде и за оние кои сакаат да се обложуваат на бројот на постигнати тројки на кошаркарите.

- Оглас -

Најнови вести