ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Анчелоти го остави Родриго на клупа, Гвардиола со истиот напад оди на финале (Фото)

Карло Анчелоти и Пеп Гвардиола не ризикуваа премногу со промени во составите на Реал Мадрид и на Манчестер сити за реваншот вечерва на „Сантијаго Бернабеу“, а мало изненадување е што Родриго нема да игра од стартот за домашниот тим.

Карим Бензема и Винисиус јуниор ќе го предводат нападот на Реал, а кај Манчестер сити офанзивната постава е иста и ќе игра трилингот Фоден, Жезус и Марез.

Првиот меч го доби Манчестер сити со 4:3 и пак се очекува голеада, сега на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Победникот ќе игра финале во Лигата на шампионите против Ливерпул на 28 мај во Париз.

Кај гостите има само една измена во однос на стартниот состав што победи на првиот меч и во реваншот Вокер ќе игра наместо Стоунс.

 

 

- Оглас -

Најнови вести