Одлична квота за Медведев да го освои турнирот, во фудбалскиот свет треба да има доминација на домаќините

Фудбалска доминација зачинета со тенис, ракомет и бејзбол има во денешниот Супер тип во Sport Life. Најдобриот тенисер според АТП листата, Данил Медведев е фаворит во дуелот против Хуркач во финалето на турнирот во Хале, Германија.

На речиси сите фудбалски мечеви кои се на понудата, домаќините се фаворити. Лилесторм за да победи во дербито против Розенборг, коефициентот е 2.20, а 1.80 е за Тромсо да слави против Хаугестуд.

Во САД, тимот на Дејвид Бекам, Интер Мајами е „печен“ за пораз на гостувањето кај Аталанта, а Коринтијанс е фаворит против Гоиас. Единствена „двојка“ во оваа фудбалска понуда е таа на дуелот Унион Санта Фе – Ривер Плејт.

- Оглас -

Најнови вести