Мундијалот е главен во Супер типот, мами и ракометното дерби меѓу Кил и Барселона

Супер типот на Sport Life има 16 натпревари со зголемени квоти, а стартува уште од 11 часот со натпреварот од Светското првенство во Катар меѓу Швајцарија и Камерун. Швајцарците ја имаат фавортиската улога, а зголемената квота за нивна победа е 1.90.

Во Супер типот се и останатите три меча од Мундијалот во Катар, зголемената квота за триумф на Уругвај над Јужна Кореја изнесува 1.87, квотата за победа на Португалија над Гана е 1.54, а за Бразил над Србија е 1.60.

Покрај конечен резултат, на фудбалските натпревари може да се одиграат уште четири игри на голови, и тоа 3+, Т1 2+, 1&3+ и ГГ 3+ и сите се со зголемени коефициенти во Sport Life.

Во Супер типот е и големото дерби во ракометната Лига на шампиони меѓу Кил и Барселона. Шпанскиот тим ја има фаворитската улога, а зголемената квота за нивна победа е 1.55.

Тука се и два меча од кошаркарската Евролига, Црвена ѕвезда го пречекува Макаби, кој е благ фаворит, како и пресметката меѓу Милано и Фенербахче.
Во понудата на Sport Life со зголемени квоти има и тениски и хокејски мечеви.

Правилата се дека може да се игра само по еден натпревар од Супер типот на тикет, не може да се игра сингл, туку мора да се врзе најмалку со три натпревари од редовната понуда со коефициент поголем или еднаков на 1.25.

 

 

- Оглас -

Најнови вести