Не се само мечевите во ЛШ: Мајсторски погодени два пресврти во Англија

Дуелите од Лигата на шампионите беа во центарот на вниманието, но искусните обложувачи знаеја дека има одлична понуда и од англскиот фудбал. Вечевра се одиграа десетина средби од пониските англиски лиги, а еден обложувач од Охрид успеа да направи одличен тикет, и тоа со играње во живо.

На дуелот Мидлсборо – Вест Бромвич албион, на полувреме гостите водеа со 1:0, додека на мечот Викомб – Виган, домаќините имаа предност од 1:0. Обложувачот со уплата од 100 денари во живо одиграл дека Мидлсбро ќе победи, но и дека Виган ќе направи пресврт кај Викомб.

Само четири минути откако е уплатен тикетот, Мидлсбро даде гол за 1:1, а многу брзо потоа домаќините погодија и за 2:1, што на крајот се покажа и како конечен резултат.

Пресвртот на Виган започна во 70-тата минута, кога гостите израмнија на 1:1, а веќе во 82-рата минута беше 3:1 во нивна корист, но и во корист на обложувачот кој уплатил на пресврт на овој меч.

Само со 100 вложени денари, добивката која ја заработи е 9.928 денари. и тоа за помалку од 40 минути. Одлично погодено.