Квотите на денот во Sport Life прват одличен тикет со квота 66!

Во понудата за Квоти на денот во Sport Life се пет натпревари, кои доколку ги одиграте на еден тикет, ви носат одлична квота од 66. Во понудата се еден натпревар од турското првенство, два од англиската Чемпионшип и два од европските купови.

Најголема квота има за натпреварот Истанбул Башакшехир – Фенербаче, дури 3.05. Предлог за овој натпревар е да одиграте победа на гостинската екипа и на натпреварот да се паднат најмалку два, а најмногу четири погодоци.

Голови се очекуваат на дуелот Ватфорд – Кардиф и тука предлогот е да одиграте дека во двете полувремиња ќе има најмалку еден, а најмногу три погодоци. Квотата за оваа игра е 2.30.

На вториот натпревар од англиската Чемпионшип се очекува сигурна игра на домашната игра. Екипата на Мидлсборо да постигне барем еден погодок во првото полувреме и најмлаку два погодоци на целиот натпревар против Кардиф. Квотата за овој предлог тип е 2.10.

Интер со едната нога веќе е во полуфиналето на Лигата на шампионите, па се очекува отворен фудбал на „Џузепе Меаца“. Бенфика ќе тргне во напад, а тоа треба да го искористи Интер. Предлог тип за овој натпревар е Интер да не загуби во дуел на кој двете екипи ќе постигнат погодок. Квотата е одлична, 2.45.

Голови се очекуваат и на дуелот помеѓу Баерн Минхен и Манчестер сити. Англиската екипа има предност од 3-0 од првиот натпревар, додека Баерн ќе мора да постигне брз гол за да се врати во игра. Предлог е да одиграте дека ќе има најмалку еден погодок во првото полувреме и најмалку три гола на целиот натпревар. Квотата е 1.85.