Наполи, Јунајтед, Сити и ПСЖ се фаворити, голови се очекуваат во Атина (Фото)

Пет интересни натпревари се дел од понудата со Квоти на денот во Sport Life. Вкупната квота ако се искомбинираат петте дуели на еден тикет изнесува 61.4.

Шампионот Наполи е голем фаворит против Фросиноне на отворањето на новата сезона во италијанската Серија А. Очекувањата се дека “наполитанците“ ќе бидат ефикасни на стартот и ќе постигнат помеѓу еден и три голови во двете полувремиња. Квотата за оваа игра е 2.30.

Во англиската Премиер лига денес на програмата се два интересни дерби дуели. Првиот е оној помеѓу Тотенхен и Манчестер Јунајтед. “Црвените ѓаволи“ ја имаат фаворитската улога и токму затоа предлогот е да се одигра двојна шанса на гостинската екипа, но и “гол-гол“. Квотата за овој натпревар е 2.20.

АЕК и Динамо вечерва ќе одлучат која екипа ќе продолжи во плеј-офот од квалификациите за Лигата на шампионите. Грците имаат предност од 2-1 од првиот меч во Загреб, а вечерва повторно се очекуваат голови во двете мрежи, но распоредени во двете полувремиња. Квотата за оваа игра е најголема, 2.40.

Ефикасно се очекува да биде и на дуелот помеѓу Манчестер Сити и Њукасл, на кој домашните ја имаат фаворитската улога. Предлогот за овој натпревар е “граѓаните“ да постигнат најмалку еден погодок во првото полувреме и најмалку два на целиот натпревар. Квотата е 2.30.

ПСЖ како фаворит патува на гостувањето кај Тулуз и се очекува да забележи победа, но на натпреварот да биде постигнат најмалку еден погодок во првото полувреме. Квотата за оваа игра во Sport Life е 2.20.