Голот на Мегваер во 90+1 минута ги направи добитни Квотите на денот во Sport Life

Манчестер јунајтед со голот на Хари Мегваер во судиското надополнување се спаси од пораз на гостувањето кај Порто, а тој погодок беше клучен за Квотите на денот во Sport Life да бидат добитни. Секој што ги уплатил петте предлози, добил вкупен коеифициент од 48.43.

За дербито во Порто, комбинацијата беше Манчестер јунајтед да не загуби во дуел на кој двата тима ќе дадат гол. На крајот беше 3:3. Голови на двете страни, но и во двете полувремиња имаше на Славија Прага – Ајакс, кој заврши 1:1.

Челзи лесно со 4:2 го победи Гент, откако лондонскиот тим водеше со 1:0 на полувреме. Голеада имаше и во Глазгов каде што Ренџерс загуби од Олимпик Лион на дуел на кој во првото полувреме веќе беше 1:3.

Погодоци имаше и во Истанбул, каде што Бешикташ загуби од Ајнтрахт Франкфурт со 1:3, а во првото полувреме гостите водеа со 2:0.

Како изгледаа Квотите на денот вчера може да проверите ТУКА и, секако, да имате повеќе верба во денешните пет предлози.