Адеми: Доминиравме, заслужено го победивме Челзи

Аријан Адеми, капитенот на Динамо Загреб и македонски репрезентативец, изјави дека триумфот против Челзи е заслужен.

„Одигравме добро, дури и доминиравме во мечот, а кога требаше, и одлично се браневме. Секоја чест на сите во тимот, заслужено победивме. Против ваков силен противник покажавме дека сме добра екипа“, рече Адеми, кој беше прогласен за најдобар играч на мечот против Челзи.

- Оглас -

Најнови вести