Ајакс го претстави третиот дрес и ја покажа класата што ја поседува (ФОТО)

Изминативе години холандскиот гигант Ајакс покажува како треба да изгледа една презентација и како треба убаво да изгледаат дресовите.

Овојпат тимот од Амстердам го претстави третиот дрес за оваа сезона, а реакциите од навивачите се позитивни, а има и зошто.

Ајакс уште еднаш ја покажа својата класа и стави нов печат во одличната соработка со „Адидас“. Продажбата е започната од денеска, а како изгледаат дресовите, погледнете низ фотографиите подолу.

- Оглас -

Најнови вести