Академија Пандев испрати уште еден „бисер“ во странство

Македонскиот прволигаш, Академија Пандев, испрати уште еден македонски талент во странство, откако младиот Лука Здравковски својот развој ќе го продолжи во хрватскиот клуб Истра. Тој ќе потпише професионален договор со клубот откако ќе наполни 18 години.

Талентираниот фудбалер за врска веќе извесно време тренираше со хрватскиот клуб, а заради неговите добри настапи одговорните во Истра одлучија да го задржат во своите редови. Академија Пандев продолжува да создава играчи кои ќе играат во најсилните европски лиги, порачуваат од клубот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести