Ако Барселона или Манчестер сити постигнеа гол како овој на Сандерленд, цела Европа ќе зборуваше за него (ВИДЕО)

Играчите на Сандерленд ја демонстрираа целата убавина на фудбалската игра на средбата против Ридинг.

Во мечот на некогашните Премиерлигаши, гостите славеа со 3:0, а третиот гол кој беше на Џек Кларк во 69-та минута ја потврдува тезата дека едноставниот фудбал е најубав и најкорисен.

Самиот гол и не беше спектакуларен, но акцијата којашто ја демонстрираа неговите соиграчи вреди да се погледне и тоа неколку пати.

 

- Оглас -

Најнови вести