Ако Гакпо даде гол или асистира и Холандија мине во четвртфинале, блиску сте до квота 15 од Bet Builder понудата

Романија и Холандија од 18 часот на „Алијанц арената“ во Минхен ќе решаваат за претпоследниот четвртфиналист на Европското првенство. Холанѓаните се фаворити, тоа јасно го покажуваат и квотите, но ако сакате малку поголем коефициент, тогаш вистинската понуда е Bet Builder на Sport Life.

Една од опциите е Коди Гакпо да биде стрелец или асистент, а Холандија да се квалификува за четвртфиналето и да изведе по три корнери во двете полувремиња.
Ако на тоа се додаде и Разван Марин да направи два фаули во текот на натпреварот, тогаш се добива квота 15.00.

Bet Builder понудата за натпреварот Романија – Холандија нуди уште седум други опции кои вреди да се разгледаат детално.

 

- Оглас -

Најнови вести