Ако го послушавте, имате добитно ливче: Панче Ќумбев погоди коефициент 19,58!

Во петокот го промовиравме Панче Ќумбев во типстер-експерт кој треба да ви помогне полесно да стигнете до добивка. Дека знае да ги погоди вистинските типови, Ќумбев покажа уште во првото свое типување.

Состави ливче од пет мечеви и успеа да ги погоди сите.

Прв сигурен пар му беше Легија на гостувањето кај Легница. Коефициентот беше 2.50 за двојка, а популарниот полски тим славеше со 4-1. Откако беше 1-1 на полувремето, Легија со три погодоци во вториот дел ја обезбеди победата.

За Ливерпул – Саутемптон немаше многу дилеми. „Единица“ со три гола на „Енфилд роуд“, а Ливерпул уште во првите 45 минути даде три погодоци за триумф од 3-0.

Фиорентина уште во првото полувреме даде два гола против СПАЛ, а на крајот „виолетовите“ победија со сигурни 3-0, па победата на домаќините и типот на Ќумбев беа погодени.

Атлетико Мадрид со 2-0 го доби локалното дерби против Хетафе, што беше лесна „двојка“ за погодување.

Во дуелот на некогашниот со сегашниот тим на Горан Пандев, изборот беше на победа на Лацио. Домаќинот победи со убедливи 4-1, за „пет од пет“ на Панче Ќумбев и погоден коефициент од 19,58.

Ќумбев стартуваше со добитно ливче, па затоа ве советуваме да го послушате неговиот следен совет за типување во петок.

 

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести