Ако Мората прв даде гол, на половина пат сте до огромна квота од Bet Builder понудата

Шпанија е голем фаворит во осминафиналниот дуел (21 часот) против Грузија, тоа јасно може да се забележи и по основните квоти. И кога е традицијата во прашање, меѓусебните мечеви се убедливо на страната на Шпанците, па тоа можеби фокусот го пренасочува кон Bet Builder понудата за овој меч од ЕВРО 2024.

Таму во преден план, во повеќе опции е Алваро Мората. Ако напаѓачот на Шпанија прв постигне гол, а вие го поддржите со уплатен тикет, тогаш сте речиси на половина пат до голема квота.

Во еден од предлозите од Bet Builder понудата на Sport Life, на пример, се бара Мората да биде стрелец на првиот гол, Шпанија да постигне најмалку два гола на натпреварот, Фуријата да изведе најмалку по три корнери по двете полувремиња и да има најмалку два офсајди во текот на мечот. Оваа опција нуди коефициент 17,00, а имате на располагање уште седум различни предлози.

- Оглас -

Најнови вести