Аланија е рај за Галатасарај, головите на пет меча се клучни за добитни Квоти на денот (Фото)

Квотите на денот и сега се комбинација на различни игри на пет фудбалски натпревари, а вкупниот коефициент во Sport Life е 43.

Интересно е што во секоја варијанта која е предлог на Квотите на денот има игра на голови.

Првиот предлог е дека на мечот од турскиот куп меѓу Аланијаспор и Галатасарај ќе има барем по еден гол во двете мрежи и во двете полувремиња, а коефициентот за ГГ&1+I&1+II е 1.90.

Реал Сосиедад е во топ-форма и е голем фаворит против Мајорка во шпанскиот куп, па варијантата 1&1+ второ изгледа реално, а има и добар коефициент од 2.15.

Вулверхемптон и Ливерпул ќе го играат повторениот меч во ФА купот и повторно 19-кратниот првак на Англија е фаворит, иако не победи дома.

Предлог со Квотите на денот е да се одигра Х2&T22+ со коефициент 2.00.

Наполи е пред рутинска задача во Копа Италија, а гостин ќе му биде Кремонезе, единствениот тим што нема победа во Серија А.

Сега се игра меч во Италијанскиот куп, а за комбинацијата 1&T13+ коефициентот е 2.20.

Последниот меч од Квотите на денот исто така е од национален куп, овојпат од Копа дел Реј во Шпанија, а предлог е да се одигра Х2&ГГ на дуелот меѓу Алавес и Севилја.

Петте натпревари што се во понудата со Квотите на денот може да се играат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток во обложувалницата.

 

- Оглас -

Најнови вести