Алегри на тренинг мораше да дојде во придружба на полиција (Видео)

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри, на денешниот тренинг во клупската база пристигна во придружба на полиција. Алегри го навлече гневот кај навивачите на Старата дама по серијата слаби резултати.

Јувентус вчера загуби од новиот калчолигаш Монца, но и тоа не е доволна причина да биде сменет од тренерската функција.

- Оглас -

Најнови вести