Алегри полуде: Ги фрли палтото и вратоврската кога го исклучија, па го бркаше директорот од прославата (Видео)

Јувентус го освои Купот на Италија, а тренерот Масимилијано Алегри имаше свое шоу во финишот на финалето во Рим и подоцна додека траеше прославата.

Алегри бурно реагираше кај четвртиот судија при една одлука во самиот финиш и доби црвен картон. Пред да замине на трибина, беснееше, ги соблече палтото и вратоврската, ги фрлаше, а потоа урлаше кон некого во ложата на „Олимпико“.

Популарниот Макс предизвика контроверзии и по завршувањето, додека славеа на теренот. На снимката се гледа како го брка директорот Кристијано Џунтоли и му одмавнува со раката барајќи од него да се тргне. Џунтоли е човекот кој сака Алегри да биде сменет од тренерското место во Јуве и на негово место да се донесе Тијаго Мота.

„Ништо не се случи, прославував со играчите и публиката. Ги почитувам клубот и човекот, немам проблем со никого. Ако си одам, во наследство оставам силен тим. Не го освоивме Скудетото, но се пласиравме во Лигата на шампионите и го освоивме Купот“, рече Алегри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести