Алекс Сандро и Влаховиќ со брзи голови го носат Јуве на чекор од титулата во Копа Италија (ВИДЕО)

Интер имаше водство против Јувентус до 50-тата минута со голот на Николо Барела. Но, Старата дама во второто полувреме навистина игра одлично.

Најпрвин со голот на Алекс Сандро во 50-тата, а потоа и Душан Влаховиќ во 54-тата минута, го носат Јуве на чекор од титулата во ова натпреварување.

- Оглас -

Најнови вести