Алиоски не можеше да го спаси Лидс (Видео)

Најавите дека Лидс нема доволен фонд на квалитетни играчи за да се истурка целата сезона во Чемпионшип со добар ритам на победи, се потврди денеска со поразот од Бирмингем. Утеха за Езџан Алиоски е што успеа да се запише во листата на стрелци, и да покаже дека е во добра форма, за разлика од некои клупски колеги.

Лидс загуби со 1:2 од тим на кого ова му е прва победа сезонава. Алиоски го даде почесниот гол во 85 минута. Лидс имаше среќа што и ривалите не се прославија, па Алиоски и другарите останаа лидери на табелата, сега заедно со Мидлсброу.

Но, трендот кај Лидс не е добар, имаат само една победа во последните пет меча и затоа тренерот Биелса размислува за засилувања од типот на Горан Пандев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести