Алкараз го победи Медведев и си закажа битка со Ѓоковиќ!

Карлос Алкарас го победи Данил Медведев со 6-4, 6-4, и го освои првото место во својата група на завршниот Мастерс во Торино.

Ова значи дека младиот Шпанец кој е второпласиран на АТП листата, во полуфиналето ќе се сретне со светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, а Русинот Медведев во полуфиналето ќе се сретне со домашниот Јаник Синер.

- Оглас -

Најнови вести