Алвеш го повтори потегот за респект кон Барселона а младите играчи играчи го следеа (ВИДЕО)

Дани Алвеш по неколку годишна пауза повторно го облече дресот на Барселона, на еден официјален натпревар.

Дефанзивецот вчера играше против Линарес во победата од 2:1, но, тоа што тој го направи на денешниот тренинг, покажува колку ја респектира Барселона.

Тој, никогаш не го гази грбот на клубот, кој е исцртан на тревата, а се чини дека има и големо влијание и меѓу младите играчи кои учат од него па и тие избегнуваат да го газат логото на Барселона.

- Оглас -

Најнови вести