Алжирец ќе го чува голот на Вардар

Македонскиот претставник во ракометната Лига на шампиони, тимот на Вардар, го ангажираше младиот алжирски репрезентативец Калифа Гедбан, кој ќе биде конкуренција на Дејан Милосављев и Марко Кизиќ на голот.

Алжирецот требаше да потпише за шпанскиот клуб Анхел Хименес, но, трансферот не се реализираше и тој одлучи да ја продолжи кариерата во Македонија. Дваесет и едногодишниот голман по настапот на Медитеранските игри тренираше со соиграчите од Анхел Хименес, но тренерот на овој тим Хулиан Руис не го користеше на пријателските натпревари со изговор дека е далеку од потребната форма.

Нашиот национален првак во последниот ден од преодниот рок успеа да доведе замена за Страхиња Милиќ, со кого пред извесно време го раскинаа договорот.

 

- Оглас -

Најнови вести