Анчелоти број 2: тренерот на Порто славеше со пура и „валкан танц“ (Видео)

Во Порто имаше голема прослава на 30-тата шампионска титула, а оваа им е една од најслатките затоа што беше обезбедена со победа на гости кај вечниот ривал Бенфика. Но, весело беше и во соблекувалната на „Луж“ во Лисабон веднаш после мечот.

Во соблекувалната, сите се „откачија“, не беше исклучок и тренерот Сержо Консеисао, кој за подобар уметнички впечаток пред камерите, зеде една пура, и со пурата во уста почна да танцува, забавувајќи ги присутните.

Погледнете како изгледаше тоа:

- Оглас -

Најнови вести