Англичанка на јавно место си ги покажа градите, ризикува да заврши во катарски затвор (Видео)

Една англиска навивачка на задоволство на бројните нејзини сонародници кои ја бодреа да го направи тоа, си ги покажа градите, и тоа на јавно место, но поради потегот, може да си има сериозни проблеми бидејќи законите во Катар предвидуваат затворска казна за вакво однесување и ако биде идентификувана и пронајдена, може да заврши зад решетки.

Во Катар тешко се наоѓа алкохол, а девојката делува како да е под дејство на алкохол.

Има шпекулации дека ова е само лажна вест и дека снимката не е снимена во Катар, туку порано.

- Оглас -

Најнови вести