Англија даде гол, ВАР го поништи

Второто полувреме започна фуриозно за Англија. Само 100 секунди беа потребни за Џек Грилиш да постигне гол, по кој Англичаните се израдуваа.

Сепак, судијата доби дојава од ВАР-собата дека се работи за спорна ситуација и речиси по двеминутно прегледување, беше одлучено дека е офсајд и погодокот на Грилиш беше поништен.

Македонија уште води со 1:0 благодарение на голот на Барди во 41-вата минута.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести