Аргентинците и со „цепелини“ си поигруваат против Македонија (Видео)

Македонската ракометна репрезентација е на прагот од третиот пораз во третиот меч на Светското првенство во Полска. На 15-тина минути до крајот на мечот, Аргентина има убедлива предност од 26:17.

Аргентинците уште од стартот почнаа доминантно, на полувреме водеа со 18:11, а во вториот дел Гаучосите продолжија во ист ритам. Јужноамериканската селекција дури си дозволи да прави атракции против одбраната на Македонија, па постигна гол и со „цепелин“.

- Оглас -

Најнови вести