Арминија има доволно бодови за Бундеслигата, сега треба само да пази на гол-разликата

Тимот од Билефелд вечерва со победа од 4:0 против Динамо Дрезден дојде во посакуваната позиција за 18-то учество во најсилната германска лига.

Слични вести...