Арсенал и ПСЖ го започнуваат патот кон титулите во Премиер и Лига 1 (Фото)

Пет натпревари со квоти над 2 се дел од Квотите на денот во Sport Life. Искомбинирани на еден тикет, петте меча прават квота од 45.5.

Понудата ја отвора дуелот Арсенал – Нотингем Форест од првото коло на Премиер лигата. Арсенал минатата сезона не успеа да стигне до титулата, но денес почнува нова етапа, а целта е да се освои она што не успеаја мината сезона. “Топчиите“ се апсолутни фаворити против Нотингем и затоа предлогот за овој натпревар е Арсенал да постигне помеѓу еден и три голови во двете полувремиња. Квотата за оваа игра е рамно 2.

Глазгов Ренџерс имаше лош старт во шкотскиот Премиершип и загуби на отворањето од Килмарнок со 1-0, но денес против Ливингстон се големи фаворити. Предлогот за овој натпревар е да се одигра на победа на домашната екипа и да има најмалку два погодоци во второто полувреме. Квотата е 2.10.

Викендов започна и холандското првенство, а Ајакс со големи амбиции влегува во новата сезона. Екипата од Амстердам е голем фаворит против Хераклес, а преглодот за овој меч е домашната екипа да постигне најмалку еден погодок во првото полувреме и најмалку три на целиот натпревар. Квотата за Sport Life за оваа игра е 2.05.

Кога се работи за екипата на ПСЖ не треба да се говори за амбициите, бидејќи тоа е екипа за која се освен победа е голем неуспех без разлика на противникот. На отворањето на новата сезона во Лига 1, “светците“ за противник ја имаат екипата на Лориен и се освен убедлива победа ќе биде изненадување. Предлогот за овој натпревар е да се одигра “еден во еден“, односно ПСЖ да има водство на полувремето и да победи на крајот од мечот, но и да бидат постигнати помеѓу два и шест голови на мечот. Квотата е најголема во оваа понуда, 2.35.

Викендов започна и шпанската Примера, а вечерва дербито се игра во главниот град на Баскија, Билбао, а се среќаваат Атлетик и Реал Мадрид. Предлогот за овој натпревар е двете мрежи да се тресат во првото или второто полувреме, односно се очекува ефикасен меч. Квотата за овој натпревар е 2.25.