Арсенал има оружје за да ги скроти волците

Рома – Наполи (Серија А, сабота 15 часот) 

Дерби во Рим и можност да гледаме убав фудбал. Двата тима играат отворен и допадлив фудбал, па оттаму очекувам голови на двете страни зачинето со 3+.

Предлог тип: ГГ&3+ (1.81)

 

Ајнтрахт Франкфурт – Баерн Минхен (Бундеслига, сабота 15.30 часот)

Последниве неколку години кога и да играат овие два тима секогаш има голови. Можеби бавараскиот гигант е фаворит, но во Бундеслигата се е можно. Затоа типувам на голови на двете страни, во комбинација со три плус.

Предлог тип: ГГ&3+ (1.63)

 

Арсенал – Вулверхемптон (Премиерлига, сабота 16 часот) 

Традицијата и поквалитетниот ростер на играчи се на страна на домаќинот. Иако Арсенал нема добри резултати во последно време, сепак е подобар тим од Вулверхемптон. Верувам во единица и три бода за топчиите.

Предлог тип: 1 (1.98) Супер тип на Sport Life

 

Јагелонија – ЛКС Лоѓ (Екстракласа, недела 12.30 часот)  

Домаќинот има многу поквалитетен состаб и плус одлична традиција во своја корист. Типувам единица во Бјалисток.

Предлог тип: 1 (1.75)

 

Фиорентина – Парма (Серија А, недела 18 часот)  

Ќе му дадам предност на домаќинот. Игра многу добро и има многу квалитетни напаѓачи. Нема да настапи ветеранот Рибери, но сепак очекувам бодовите да останат во Фиренца. Единица зачинета со три плус.

Предлог тип: 1&3+ (2.22)

 

- Оглас -

Најнови вести