Арсенал најавува сензација Манчестер сити: Сака донесе голема радост на „Емирати“ (ВИДЕО)

Арсенал игра фантастично по првото полувреме против Манчестер сити и има водство од 1:0.

Лондонскиот тим погоди преку младиот Букајо Сака во 31-та минута, со што донесе голема радост на стадинот „Емирати“.

Арсенал во текот на целото полувреме беше подобар противник и му зададе тешка задача на актуелниот првак во вториот дел.

- Оглас -

Најнови вести